Çekmeköy: 0216 640 0069

Pandemi Döneminde Spor

Pandemi Döneminde Spor

Uzun zamandır paylaşım yapmayı ihmal ediyorduk. Herkeste olduğu gibi biz de bu dönemde biraz umutsuz, durağan ve hayatı erteleyen bir modda yaşıyorduk. Ama sürecin hayatımızın rutinini ele geçirmeye başladığını farkedince silkelenip eski hayatımıza geri dönmemiz gerektiğine karar verdik. Sizi de o moddan çıkarmak için kollarımızı sıvadık.
 
Yaşadığımız bu zorlu pandemi süreci hepimize iyi ya da kötü bir şeyler öğretti.
Nedir bunlar derseniz;
* Kendimize daha çok değer vermeli ve zaman ayırmalıyız ,
* Sevdiklerimizi ihmal etmeden yaşamayı öğrenmeliyiz,
*Sadece hastalanınca ya da hastalık ihtimali kol gezince değil, tüm yaşantımız boyunca vücudumuza iyi bakmalıyız,
* Vücut direncimizi arttırmalı ve sağlıklı beslenmeliyiz.
 
“Peki böyle bir salgın tehlikesi varken nasıl dışarı çıkalım?”,“Salona gelip nasıl spor yapalım?”, gibi soruların kafanızı meşgul ettiğini biliyoruz. Ama inanın antrenman yapmanız, markete gitmenizden daha fazla tehlikeli değil.

 

Pandemi Döneminde Spor Salonu

Önemli olan bizim aldığımız tedbirler dışında sizin de kendinizi korumak adına alacağınız tedbirlere dikkat etmeniz. Ve tabi ki kısa süreli antrenman yapmak koşuluyla sporu hayatınızdan çıkarmamanız. (incelemek isterseniz linkte detay bulabilirsiniz https://www.instagram.com/p/CGULiFLhvaa/?utm_source=ig_web_copy_link )
 
“Spor yapmak istiyorum ama alınan tüm önlemlere rağmen yine de endişeliyim.” diyen grupta iseniz bu durumda da özel ders seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ücretsiz deneme dersleri ile salonumuz ve eğitmenlerimiz hakkında fikir sahibi olabilmeniz için https://www.gogym.com.tr linkteki formdan randevu oluşturabilirsiniz.
 
“Ya da hayır ben kesinlikle evden çıkmıyorum , bu virüs tamamen temizlenene kadar evdeyim.” diyorsanız o zaman da tek seçenek evde yapabileceğiniz antrenman programlarını uygulamak.
 
Ne olursa olsun bu dönem bitecek, her şey eski haline geri dönecek. İşte o zaman kaldığınız yerden devam edebilmek için bizim tavsiyemiz vücudunuzu tamamen hareketsiz bırakmamanız.
 

Pandemi Döneminde Sporun Önemi

Hepimiz Covid’i televizyonlardan, dijital mecralardan okuduğumuz dinlediğimiz kadarıyla biliyoruz. Bağışıklığın bu tarz hastalıklarda önemi çok ama çok büyük. Bağışıklığımızı arttırmak için dışarıdan alacağımız besin takviyeleri, vitaminler dışında yapabileceğimiz en önemli şey SPOR.
 
Buraya kadar bağışıklık, beslenme , spor gerekliliğinden bahsettik. Bundan sonraki yazılarımızın içeriği ;
*motivasyonunuzu arttıracak,
*merak ettiğiniz konularda bilgilendirici
*Fitness, pilates, Kickboks hakkında Türkiyeden ve Dünyadan haberler içerecek
*Sağlıklı beslenme, yağ yakımı ile ilgili ipuçlarının olduğu yazılar olacak.
 
Umarız keyifle takip edersiniz. Hatta bizlere öğrenmek ya da blogumuzda okumak istediğiniz konuların neler olduğu ile ilgili dönüşler yaparsınız.