Çekmeköy: 0216 640 0069

PİLATES / REFORMER PİLATES

BEL AĞRINIZ MI VAR?

BOYUN AĞRINIZ MI VAR?

SIRT AĞRINIZ MI VAR?

Pilates’e başlamanın tam zamanı!!!

Go Gym Çekmeköy de hem pilates grup derslerinden hem de kişiye özel reformer pilates derslerinden yararlanabilirsiniz.

Karar verebilmeniz için  iki alternatifin de açıklayıcı yazılarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

BEDENİNİN SINIRLARINI REFORMER PİLATES İLE KEŞFET

Reformer pilates diğer pilates aletlerinin arasında en çok bilineni ve kullanılanıdır. Üzerinde yatılan bir platform ve hareket eden kızaklı bir bölümden oluşur. Hareket eden bölüm farklı zorluk dereceleri olan yaylarla desteklenir ve bu yaylar ayakların dayandığı bölüme bağlanır. Cihazda bulunan yaylar bir direnç oluşturur ve bu direnç vücut ağırlığıyla birleşerek antrenmanın zorluk derecelerinin belirlenmesine olanak sağlar. Bu hareketli platform üzerinde omuzların dayanacağı omuz destek ünitesi ve başın yerleşeceği ufak bir bölüm daha bulunmaktadır Reformer aleti, üzerindeki yaylar, bantlar ve makara sistemiyle oldukça etkili ve kısa sürede sonuç veren bir egzersiz aracıdır.

Reformer pilates egzersizi yaparken, hedefimiz güç kazanmak, vücudumuzu doğru şekilde esnetmek, denge merkezini, duruş bozukluklarını düzeltmek ve tüm bunlar esnasında doğru nefes, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır. Egzersizlerde bir bütünlük olmalıdır; çünkü amacımız sadece belirli kas gruplarını büyütmek değil, esnetip uzatarak kuvvetlendirmektir.

Reformer pilates derslerinin grup dersi olarak değil özel tercih edilmesinin sebebi her kişinin vücut yapısındaki farklılıklar ( kas kısalığı, esneklik, anatomik rahatsızlıklar) göz önüne alınarak antrenmanın kişiye özel oluşturulmasıdır.

MAT PİLATES NEDİR?

Pilates karın ve sırt bölgesini eşit oranda güçlendirip, vücudun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturan bir çalışma sistemidir.Yirminci yüzyılın başlarında Joseph Pilates tarafından geliştirilen pilates günümüzün en popüler fitness programlarının başında geliyor. Milyonlarca kişi pilatesle sağlığına kavuşuyor, vücutlarını forma sokuyor, daha uzun ve daha sağlam kaslara sahip olabiliyor. Pilatesi diğer egzersizlerden ayıran en önemli unsur nefese odaklanması ve vücuttaki kasları kontrol etmesidir. Pilates egzersizlerinde tekrar sayıları azdır çünkü pilateste her bir egzersiz hareketi son derece kontrollü ve nefese odaklı yapılmaktadır. Bu yüzden 20-30 tekrar yapmanız gerekmiyor. Pilates yapmanın sayısız faydası vardır. Kilo vermek bunlardan biri değildir bu nedenle pilatesi cardio egzesizleriyle birlikte yapmakta fayda vardır. Yürümek, koşmak, bisiklete binmek gibi. Pilates duruşunuzu düzelterek, sıkışan omurlarınızı açarak gerçek boyunuzun ortaya çıkmasını sağlıyor. Pilatesten en iyi sonucu alabilmek için antrenman planınızda pilatese 3 gün yer vermelisiniz. Böylelikle hem fit hem de zinde bir vücuda kavuşmuş olursunuz.

PİLATES’İN FAYDALARI

 • Güvenli güç ve esneklik sağlar
 • Vücudun görünüşünü düzeltir
 • Karın kaslarını güçlendirip, düz güçlü uzun karın kaslarına sahip olmanızı sağlar
 • Bütün vücut kaslarının sağlam ve güçlü olmasını sağlar
 • Duruş bozukluklarını düzeltir
 • Duruş bozukluklarından kaynaklanan ağrıları yok eder
 • Hareket kabiliyetini artırır.
 • Özel pilates teknikleriyle fizik tedavinin vazgeçilmezidir.

PİLATES’İN TEMEL PRENSİPLERİ

 • Nefesin burundan alınıp ağızdan verilmesi. Nefes alıp vermeler eşit aralıklarla ve eşit uzunlukta olmalıdır. Pilatesin en önemli prensibi nefestir. Çünkü kaslara aynı anda nefes alarak oksijen gönderemezsek kaslar gerektiği gibi çalışamaz ve kan dolaşımı gerektiği gibi sağlanamaz. Nefes hareketlere doğru biçimde odaklanmanıza yardım eder. Nefes ile beraber alt karın kasını içeri çekmek pilatesin en temel prensibidir. Karın kası sadece nefes alıp vererek çalışabilir. Bu yüzden karnınızı dışarı doğru bırakmamaya özen gösterin.
 • Sırtüstü yatarken alt kaburganız yerde olmalıdır. Sırtınız, omuzlarınız doğal halinde ve yerde olmalıdır.
 • Omuzlar ve kürek kemikleriniz egzersiz boyunca kulaktan uzakta ve geride olmalıdır. Çünkü bu duruşu bozarsak harekete başlamadan bile boynunuza ve üst sırtınıza yük bindirmiş oluruz.

 

PİLATES SALONU GRUP DERS SAATLERİ:

Derslerimizin tamamı, sertifikalı uzman pilates eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Dersler hafta içi her gün  19:30 – 20:15 arasındadır.

Pilates grup dersleri fiyatları için www.gogym.com.tr/iletisim bilgilerinizi verin, GoGym sizi arasın!

Reformer pilates ücretsiz deneme dersi için ana sayfamızda bulunan hediye kupon formunu doldurmanız yeterli.

Geniş stüdyomuzda haftanın 7 günü farklı derslerden faydalanabilirsiniz ;

Pilates,  Crunch & Burn, Core, Kick Boks, Taekwondo, Boks, Çocuk Cimnastik.