Çekmeköy: 0216 640 0069

Çocuklar İçin Kickboks

Çocuklar İçin Kıck Boks Özel Dersleri

Çocuklar için kickboks dersleri çok keyifli ve enerji dolu geçiyor. Pandemi dönemi boyunca çokça hareketsiz kalan çocuklarınızın hayatına kesinlikle sporu katmalısınız. Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişiminde sporun önemi tartışılmaz. Küçük yaşlarda spora başlayan çocuklarda takım ruhu, öz disiplin, komut alma, karar verme becerileri çok daha hızlı gelişiyor.
 
“Peki çocuklar için en uygun branş hangisi?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Aslına bakarsanız en uygun tanımlaması çok da doğru olmayacak. Çünkü her çocuğun gelişim hızı, fiziksel özellikleri, karakteri ve algısı kendine özel. Kimi çocuk cimnastik yapmaktan keyif alırken kimisi boks yaparken çok eğleniyor. Çocuğunuza fırsat verip, farklı branşları denemesini sağlamalısınız. Sonra kendini en iyi hissettiği ve hevesli olduğu branşta devam etmesi için destekleyebilirsiniz.
 

Çocuklar Neden Kickboks Dersi Almalı?

Biz bu yazımızda çocuklar için kickboks yapmanın onlara sağlayacağı faydalardan bahsedeceğiz. Kickboks derslerine başlayan çocuklarda net bir şekilde fark edilen gelişim özellikleri;
 
*Konsantrasyon
 
*Hızlı karar verme
 
*Denge
 

Kickboks Özel Ders İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Ders için rahat bir kıyafet , kişiye özel havlu getirmeniz yeterli olacaktır. Derse karar verdiğinizde kickboks eldiveni ve sargısı temin etmenizi istiyoruz. Çocuklar için kickboks eldiveni ve sargı ölçüleri konusunda eğitmenimiz size bilgi verecektir.Ya da dilerseniz sizin için biz bu ekipmanı sağlıyoruz.
 

Çocuklar için Kick Boks Özel Dersleri İle Ne kadar Sürede Sonuç Alınır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi her çocuğun algısı, yeteceği farklıdır. Ancak temel tekniklerin öğrenilmesi için 10 saat yeterli olacaktır. Ama seviyeyi ilerletmek için tabi ki pratik yapmak çok önemli.
 

Kick Boks Çocuğuma Ne Katacak?

Kickboks dersleri ile çocuğunuzun özgüveni ve öz disiplini gelişecek. Her ne kadar kickboks form tutmak için yapılan bir spormuş gibi görünse de özünde bir savunma sporudur. Dolayısıyla temel teknikleri öğrenen çocuğunuz kendisini savunma konusunda da gelişme gösterecektir.
 

Çocuklar İçin Kick Boks Derslerini Kim Veriyor?

Kickboks eğitmenlerimiz kendileri de küçük yaşlarından beri bu spora gönül veren kişiler. Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu, Türkiye Şampiyonluğu olan hocalarımız ile çalışacak çocuklarınız. Hocalarımızın branşlarında iyi olmalarının yanı sıra çocuklarla iletişiminin de iyi olması bizim için önemli bir kriter. Ücretsiz deneme dersi için linke tıklayıp randevu oluşturup, https://www.gogym.com.tr eğitmenlerimiz ile tanışabilirsiniz. Ve eğitmenlerimizin uygulamalı videolarını da Instagram hesabımız üzerinden izleyebilirsiniz.https://www.instagram.com/p/CI6c85AhNkd/?utm_source=ig_web_copy_link

Çocuklar İçin Kick Boks Dersleri Haftada Kaç Gün Olmalı?

Sporun her dalında olduğu gibi kick boks için de emek ve harcanan saat önemli. Ancak ebeveynlerin evde olduğu zamanları, çocukların spora ayıracakları saat ile uydurmak her zaman kolay olmuyor.
Bu nedenle eğitmenimiz ve sizin programınıza göre takvimi belirliyoruz.
Gelişim konusunda haftada 3 gün yapılan dersler ile en kısa zamanda öğrenme sağlanır. Haftada 2 gün yapılacak dersler ile öğrenme süreci biraz uzar . Haftada 1 gün ders yapılma imkanı varsa da süreç yine uzayacak ve evde pratik yaparak açık kapatılmaya çalışılacaktır.